izoduo - Yalıtımlı Duvar Bloğu

İzoduo duvar blokları, dışı hafif beton plakalardan, içi EPS'den meydana gelen mono blok yapı elemanlarıdır.Ürünün içerisinde kullanılan EPS ile yüksek ısı, ses ve nem yalıtım sağlamaktadır. Bu nedenle İzoduo, mantolama yaptırmanıza gerek kalmadan yüksek ısı, ses ve nem yalıtımı sağlar.

İzoduo özellikleri
  • Isı yalıtımı sağlar; 20’lik ürün için lambda değeri 0,076 W/mK 14’lük ürün için 0,099 W/mK’dir. U değerleri ise 0,29 W/m2K ve 14’lük blokta ise 0,52 W/m2K’dir.
  • Ses yalıtımı sağlar; 800 Hz seviye değerinde 61 dB ses yutuculuğuna sahiptir. 20’lik blokta 61 dB 14’lük blokta ise 55 dB ses soğurur.
  • Yangına karşı dirençlidir; Yangına karşı 120 dakika dayanım. Dış yüzeyindeki C-30 beton sayesinde TS EN 13501-2’ye göre F-120 (EW120) olarak sonuçlandırılmıştır.
  • Su yalıtımı sağlar; İzoduo blokları ile örülen duvarlarda nem oluşmamakta bu nedenle mikroorganizma üremesine engel olmaktadır.
  • Hafiftir; TS EN 772-13 standardına göre yapılan 19,5 x 20 x 39 cm ölçüsündeki ürünün kuru birim ağırlığı yaklaşık olarak 8,5kg/adet ve kuru birim hacim kütlesi 531 kg/m3’dür.
  • Düzgün bir yapıya sahiptir; İzoduo bloklarının, düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlı olması nedeniyle gönyeli duvar oluşturmak çok kolaydır. Duvarların iç yüzeyine ince alçı kaplaması, dış yüzeyine ise ince bir sıva uygulaması yeterlidir.
  • Doğal ve çevrecidir; İzoduo doğal hammaddelerden üretilmektedir. Yapısında radyoaktif ve toksik maddeler içermemesinin yanı sıra üretim prosesinin de çevreci olması nedeniyle tam bir doğa dostudur.
  • Ekonomiktir; Hafif olması, iyi sıva tutucu olması, kaba sıva gerektirmemesi, yüzeyde kabarma ve çatlamaya izin vermemesi, tekrar mantolama ihtiyacı olmaması gibi özellikleri sayesinde kısa dönemde inşaat maliyetlerini düşürmektedir.
  • Sağlamdır; İzoduo blokları yapılan deprem testinde yüksek dayanıklılık göstermiştir.TSE EN 772-1’e göre izoduo’nun basınç dayanımı 4,6 N/mm2’dir.

Ürünlerimiz

İzoduo üstün yalıtım niteliği ile duvar ve yalıtımı tek katmanda çözer. Bu sayede, mantolama için harcanan maliyet ve zamandan tasarruf edilip inşaatlar daha hızlı teslim edilir. Eksiksiz sistem detayları ile ısı köprüsü ve yoğuşma sorunu sona erdirir.

Köşe, kenar, lento gibi tamamlayıcı ürünleri çözülmüş olan İzoduo duvar sistemi bina cephesini yalıtımında kesintilere ve zayıf noktalara son verir. Binaya etkili bir yalıtım zırhı giydirir. Ürün detayları ve üretim süreçleri ile İzoduo tüm detayları çözülmüş bir duvar sistemi sunar..

İzoduo ürünler

ÜRÜNLER